+36 30 095 2701

uh.ravsavofpen@ofni

A Népfőiskola keretei közt rendszeresen hirdetünk meg tudásátadó eseményeket, képzések, workshopok formájában. Nézze meg aktuális eseményeinket!

A Vasvár Népfőiskola változatos kollégiumokkal várja!

A nagytérségi népfőiskola célja, hogy a családi életre, a mindennapokra felkészítő tanfolyamokkal, kurzusokkal, kollégiumokkal, rendezvényekkel hozzájáruljon értékeink megőrzéséhez. 

A kollégiumok szervezésével a célunk, hogy a két éves időtartam alatt a rendszeres műhelymunkák során a résztvevőknek lehetőséget biztosítsunk az új tudások megszerzése mellett a kapcsolatépítésre, rendszeres konzultációra, közösségi élmények megszerzésére. 

Az általunk szervezett kollégiumokban negyedévente gyakorlatorientált programokat szervezünk, így az élményeken túl hazatérve a résztvevők az új ismereteket beépíthetik a mindennapok tevékenységeibe.

Regisztráljon aktuális kollégiumainkra - árnyék

Településfejlesztési kollégium

Élelmiszer önellátás kollégium

A fazekasság alapjai 

Településfejlesztési kollégium

Milyen egy kollégium felépítése?

Visszajelzések résztvevőinktől

Településfejlesztési kollégium

A kollégium célja

A terület- és településfejlesztés témakörében eligazodást, tudást, módszertani ismereteket nyújtunk az érdeklődők számára. Bemutatjuk a működő jó gyakorlatokat, kiemelten a belső erőforrásokra alapozott településfejlesztés területén. Segítünk abban, hogy a résztvevők képessé váljanak a saját településükön tervezett „érték- tudás- és közösség” vezérelt kezdeményezések megvalósítására. Fontosnak tartjuk továbbá, hogy bemutassuk a Kárpát-medencei Népfőiskolai hálózat keretei között megvalósuló – a településfejlesztésben is alkalmazható – megközelítéseket, módszereket.

Kiket várunk a kollégiumba?

A programra olyan polgármesterek, önkormányzati, civil, helyi és térségi fejlesztésekben tevékenykedő felnőttek, fiatal felnőttek jelentkezését várjuk, akik a 18. életévüket betöltötték, szeretnének mélyebb ismereteket szerezni a település és térségfejlesztés területén. Vagy már ezen a területen dolgoznak, vagy a szakmai tevékenységüket ezen a területen tervezik a jövőben.

Időtartam

2024 októbertől 2026. júniusig 8 alkalommal kerül sor a kollégiumi találkozókra, melyek péntektől vasárnapig bentlakásos eseményként kerülnek megszervezésre. 

Amennyiben a résztvevő közel lakik, vagy a szállása megoldott lehetőség van bejárós formában a kollégium elvégzésére. A felvételt követően elegendő jelezni ha a résztvevő nem kér szállást.

Településfejlesztési kollégium várható témái és időpontjai

 A területi politika újra szerveződő rendszerének komplex bemutatása. Területfejlesztési új területkategóriák és közszolgáltatások szervezésének rendszere. Területfejlesztésnek a helyi közösség életére gyakorolt hatásai. Önkormányzatok és helyi közösségek helyzete, szerepe a változó világban. Magyar falu 2050.

október 11. (péntek) 16.00–18.00
Nyitó előadások: A területi politika újra szerveződő rendszerének komplex bemutatása. Területfejlesztési új területkategóriák és közszolgáltatások szervezésének rendszere. Területfejlesztés helyi közösség életére gyakorolt hatásai. Önkormányzatok és helyi közösségek helyzete, szerepe a változó világban. Magyar falu 2050. (Tématerület  felvezetése vezető szakértő(k)  bevonásával)

október  12. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése: Közösségi kezdeményezesek a Vasi Hegyhát területén 1985–2024. : Vasvári Domonkos Alapítvány: örökségvédelem-kultúra-történelem. Hegypásztor Kör Egyesület: Oszkói szólőhegy-falusi építészeti értékek-zártkertek világa. Vasvári Nagytérségi Népfőiskola: tudás-gyakorlat-életmód. Csehimindszent község: település és vallási turizmus.

október  13. (vasárnap) 08:00–12:00
Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Település közigazgatási működésnek szervezése, jegyzőség-körjegyzőség, alapellátások, falugondnoki rendszer, közmunka, foglalkoztatást segítő rendszerek.

január  17. (péntek) 16.00–18.00
Nyitó előadások: Települések közigazgatási működésének szervezése, jegyzőség-körjegyzőség. Alapellátások, falugondnoki rendszer, közmunka, foglalkoztatást segítő formációk. Hagyományos és új megoldások a helyi élet szervezésében, kapcsolódások a járási megyei struktúrákhoz és az önszerveződő együttműködésekhez. Települések közigazgatási működésének szervezése, jegyzőség-körjegyzőség. Alapellátások, falugondnoki rendszer, közmunka, foglalkoztatást segítő formációk. Hagyományos és új megoldások a helyi élet szervezésében, kapcsolódások a járási megyei struktúrákhoz és az önszerveződő együttműködésekhez.

január 18. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése: Találkozás járási hivatalvezetővel, jegyzővel, jól működő falugondnoki szolgálatot fenntartó településvezetőkkel. Vas- és Veszprém vármegyei foglalkoztatási együttműködések jó gyakorlatainak bemutatása, foglalkoztatás és vállalkozás segítő mentorálások.

január  19. (vasárnap) 08:00–12:00
A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

A helyi vállalkozások és település kapcsolata. Kultúra és gazdaságfejlesztés, társadalmi vállalkozások,  közösségi  termékelőállítás. Turisztikai attrakciók, helyi turizmus, térségi desztináció, helyi értéktár.

március  28. (péntek) 16.00–18.00

Nyitóelőadások: A helyi vállalkozások és település kapcsolata. Kultúra és gazdaságfejlesztés, társadalmi vállalkozások,  közösségi  termékelőállítás. Turisztikai attrakciók, helyi turizmus, térségi desztináció, helyi értéktár. 

március 29. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése: Birkás István Oszkó község polgármestere és a Birkás Pálinka Kft. története.  Vas Vármegyei Értéktár működése, Térségi Turizmus- és desztinációszervezés gyakorlata a Vasi-Hegyhát-Rábamente TDM és a Vidéki Értékturizmus Kft,. gyakorlatában. Pannon Helyi Termék Kft -Édes Videk cukrász és gasztroműhely, klasztertől a gyártásig.

március  30. (vasárnap) 08:00–12:00
A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái.Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Helyi közösségek, civil szervezetek, öntevékeny csoportok jelene és jövője. Fiatalok a településen: perspektíva és jövő. Lakhatás, munka, közösség. Közösség-Tér-Település program megismerése.

június 06. (péntek) 16.00–18.00

Nyitóelőadások: Helyi közösségek, civil szervezetek, öntevékeny csoportok jelene és jövője. Fiatalok a településen: perspektíva és jövő. Lakhatás, munka, közösség. Mi kell a megmaradáshoz, hogyan jöjjenek vissza a fiatalok? Várunk-e másokat a faluba, befogadó vagy zárt közösséget építünk?

június  07. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése:  Vas Vármegyei Civil Központ működésének áttekintése. A központ hálózatos működésének, kapcsolatrendszerének, szolgáltatásainak megismerése. Nádasd önkormányzat és Művelődési Ház közösségépítő stratégiája és gyakorlatai, különösen  fiatalokkal közösségtervezési gyakorlata.  Ifjúságsegítés gyakorlata Taliándörögdön és térségében.

június  08. (vasárnap) 08:00–12:00

A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Települési rendezési tervek, övezetek, besorolások. Térképen a falufejlesztés. Település arca, kisugárzása.  Közösségi tervezés.  Jogszabályi keretrendszer megismerése.

szeptember  26. (péntek) 16.00–18.00
Nyitóelőadások: Települési rendezési tervek, övezetek, besorolások. Térképen a falufejlesztés. Település arca, kisugárzása.  Közösségi tervezés. Milyen helyen és környezetben szeretnénk élni? Milyen lehetőségei vannak a helyi döntéshozóknak és a közösségnek, hogy hosszútávon kijelöljék a jövőt. Településtervezés, településrendezés jogszabályi környezete. 

szeptember 27. (szombat) 08:00–16:00

Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése:  Bérbaltavár közösségi tervezési gyakorlata, Halászi és környéke, – az épített környezet alakításának jó gyakorlatai.

szeptember  28. (vasárnap) 08:00–12:00
Téma: Kollégiumi hétvége tapasztalatai, tanulságai. A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Erőforrások hatékonyabb felhasználására, regionális és helyi élelmiszertermelés,  rövid ellátási láncok,  vidéki gazdaságok, mezőgazdaság. Érzékenység és rugalmasság, klíma és vízvédelemi képesség a vidéki életben. 

december 12. (péntek) 16.00–18.00
Nyitóelőadások: Erőforrások hatékonyabb felhasználására, gazdaság szerepe a falu jövője szempontjából.  Helyi élelmiszertermelés,  rövid ellátási láncok,  vidéki gazdaságok, mezőgazdaság és szolgáltatók.  Hazai táj- természet- és környezetvédelem intézményi struktúrái, működő hálózatai. Érzékenység és rugalmassági képesség a vidéki életben. Klima és vízvédelem, életminőség és környezetvédelem.

december 13. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése: Nagypáli község energetikai és okos megoldásai. Őrségi Nemzeti park és natúrparki jó gyakorlatai a természet és emberi közösség együttműködésének. Írottkő Natúrpark jó gyakorlatainak megismerése.

december  14. (vasárnap) 08:00–12:00
A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Határ menti együttműködések eredményeinek, jó gyakorlatainak megismerése. A sajátos  elméleti keretrendszer áttekintése  után  tekintünk meg több, határon átnyúló hatással is bíró (projekt) kezdeményezést. Az elméleti tudás és háttér mellett, gyakorlati tapasztalatokat ismerünk meg és lehetőség nyílik a személyes kapcsolat építésre is. 

május  15. (péntek) 16.00–18.00

Nyitóelőadások: A „határtalan kollégium” a határmenti kezdeményezések elméleti és gyakorlati hátterét mutatja be. A környező határtérségek sajátos céljait, kihívásait közös megoldási pályáit foglalja össze. Több mint 20 év távlatában megvalósult osztrák-szlovén-szlovák együttműködéseket vizsgáljuk meg.

május 16. (szombat) 08:00–16:00
Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése: „Weinidylle AT-HU” projektegyüttműködés bemutatása – Weinmuseum Moschendorf (AT)  – „bormúzeum” ill. pincesor – a híres/hírhedt „Uhudler” hazája, egyben a Weinidylle kezdeményezés vezető partnerének székhelye, akinek évtizedes tapasztalata van a Kellerstöckl-ök szálláshelyként történő értékesítésében, továbbá a kulturális örökség piacosításában.                  Burgenländisches Geschicthe(n)haus és Grenzerfahrungsweg – Bildein A határtörténetet feldolgozó helyi múzeum és szabadtéri tanösvény (inkl. bunker, interaktív elemekkel) a határ-élmény egy sajátos, élményalapú feldolgozását és befogadását teszi lehetővé. 

május 17. (vasárnap) 08:00–12:00
A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái. Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Települési és térségi forrásszervezés, tervezett fejlesztések, települési célrendszer, Táj-Kapocs modell az együttműködő térségek rendszere. Projektfejlesztés elmélete és gyakorlata.

június 05. (péntek) 16.00–18.00
Nyitóelőadások: Hazai és EU-s források számbavétele és hasznosulása.Települési és térségi forrásszervezés, tervezett fejlesztések, települési célrendszer. Ötletek, tervek, tanulmányok. Partnerségek az együttműködésben, helyi erőforrások mozgosítása. Egy példa a Táj-Kapocs modell, az együttműködő térségek rendszere. 

június 06. (szombat) 08:00–16:00

Tematikus hétvége témájához kapcsolódó jó gyakorlatok bemutatása,  megismerése:  Marcal- menti belső perifériás térség projektfejlesztési gyakorlatának és a területfejlesztési mintatérségi program tapasztalatainak megismerése. Vidékfejlesztési együttműködés bemutatása. Sikeres és fenntartható projektek megismerése Leader szervetek gyakorlatán keresztül. Települési szinten a „Kiscsőszi modell” megismerése.

június 07. (vasárnap) 08:00–12:00
A Kollégiumi hétvége tapasztalatainak, tanulságainak számbavétele. Résztvevők közösségeinek, kihívásai, problémái.Műhelymunka, gyakorlati megoldások, egymástól tanulás lehetősége.

Az előzetes kollégiumi program tervezet, a Vasvár Népfőiskola a programváltoztatás jogát időpontok és szakmai tartalom tekintetében fenntartja. 

Előadók

Az előadók, műhelymunkák vezetői az adott témában jártas, neves szakértők lesznek. A részletes programot minden kollégiumi alkalmat megelőzően elküldjük a résztvevők számára.

Helyszín

Békeház (9800 Vasvár, Kossuth Lajos u. 10.)
(A helyszín változtatásának jogát fenntartjuk, illetve bizonyos programelemek más helyszínen kerülnek megszervezésre, melyről a részvevőket időben értesíteni fogjuk.)

Regisztrációs díj

12.000 Ft/alkalom

A kétéves kollégium összköltsége 480. 000 Ft/fő. A felvételt nyert hallgatók költségét támogatásokból fedezzük, beleértve a szállás, napi háromszori étkezés és a szakmai programok költségét.

A 2 év alatt 8 alkalom kerül megszervezésre, a résztvevőknek alkalmanként mindössze 12.000 Ft regisztrációs díjat kell befizetnie, az egyes alkalmakat megelőzően. (A regisztrációs díj összegét nem befolyásolja, hogy a résztvevő kér-e szállást.)

Jelentkezési határidő

Jelentkezni az alábbi űrlapon lehet, melyet az Érdekel gombra kattintva is elérhet.

 Kérjük jelentkezés előtt olvassa el figyelmesen a jelentkezés menetét!

A jelentkezés határideje: 2024. szeptember 29. 

A felvételt nyert hallgatókat 2024. szeptember 30-ig értesítjük.

Kollégiumi létszám

A kollégiumba felvehető hallgatók száma maximum 20 fő.

További kérdései vannak?

Kérjük olvassa el a Gyakran ismételt kérdéseket ahol a legtöbb kérdésére választ találhat.

Amennyiben olyan kérdése merül fel, amelyekre nem talált választ, keresse munkatársunkat: 

Breznovits István – telefon: +36 30 219 0483

Élelmiszer önellátás kollégium

A kollégium célja

Egy olyan családi, vagy kisközösségi tudás átadása a célunk, amely segíti a résztvevőket abban, hogy kiskerti léptékből indulva egy valóban fenntartható élelmiszer-önellátást indítsanak el. A kollégiumban résztvevők megismerkedhetnek a kertművelés és állattartás rejtelmeivel. Ebben a rendszerben megtanulhatja, hogy mit mivel helyettesítsen, vagy a problémákat, kihívásokat hogyan tudja megoldani egy fenntartható körforgásos gazdaságban. A tematika átfogó, erdőkert, gyümölcsös, metszés, oltás, bio növényvédelem, építmények, szerszámok készítése, az állattartás széleskörű bemutatása, kiskerti és szántóföldi léptékben való termelés stb.
Célunk továbbá a megtermelt élelmiszer feldolgozásának, értékesítésének a bemutatása, megtanítása is. (tradicionális élelmiszerkészítés, tartósítási eljárások stb.).
A személyes alkalmak mellett plusz online tartalmakkal kerül kiegészítésre a tananyag. Egy zárt csoportban lehetőség lesz tapasztalatcserére is.

Kiket várunk a kollégiumba?

Olyan, érdeklődőket várunk, akiknek célja az, hogy kialakítsanak egy részben, vagy egészben élelmiszer-önellátó gazdaságot. A tanfolyamhoz előképzettség nem szükséges, azonban a kertészet és az állattartás iránti elkötelezettség igen. Teljesen kezdők is részt vehetnek a programban. Az alkalmakon gyakorlati oktatások is megvalósulnak, így azokat várjuk, akik a fizikai munkától sem riadnak meg.

Időtartam

2024 novembertől 2026. októberig 6 alkalom/év, azaz 12  összesen alkalommal kerül sor a kollégiumi találkozókra, melyek péntektől vasárnapig bentlakásos eseményként kerülnek megszervezésre. 

Amennyiben a résztvevő közel lakik, vagy a szállása megoldott lehetőség van bejárós formában a kollégium elvégzésére. A felvételt követően elegendő jelezni ha a résztvevő nem kér szállást.

Élelmiszer önellátás kollégium várható témái és időpontjai

Bemutatkozás. Helyünk a világban – személyes ismerkedés. 

Alapfogalmak: fenntarthatósággal, önellátással, ökológiai tudatossággal kapcsolatban.

Konyhakert tervezés, ősztől őszig. Tél alá vetés elmélete. Talajtakarási módszerek elmélete. Mélymulcs összerakása együtt a gyakorlatban. Hidegágy készítésének elmélete, majd a gyakorlatban történő megépítése.
Talajtan elmélet. Talajvizsgálat, hozott mintával.
Gyümölcsfa ültetés-telepítés elmélete, előre küldött videós anyag feldolgozása
Állattartás: tyúkok tartásának elmélete és gyakorlata, gazdaságlátogatás.

A talaj művelése, ásás és egyéb alternatív módok. Régi, kézzel és állati erővel hajtott szerszámok, kézi szerszámok bemutatása. 

Beltéri komposztálás tematika – bokashi ismertetése. Aktiváló anyag házilagos előállítása. 

Gyümölcsfa(k) ültetése gyakorlatban. Erdőkert tematika. Működési elvek, kialakítás. Tervezés és növények használata. Gyümölcsös kert tervezése, gyümölcstermők, fák, cserjék. Fajtaismeret, fajtahasználat, haszonvételek. 

Növényvédelem a kertben: felkészülés a télre: mészkénlé, karbamid, kéregkaparás, hernyófogó öv. 

Fóliasátor építése: vasárnap délelőtt külső helyszínen zajlik, egy állattartónál.

Közösségépítés fontossága, összefogás. 

Őstermelővé válás, kistermelői törvény, adózási aktualitások. Hogy kezdhetek el értékesíteni?
Mikrozöld nevelés lépésről lépésre, haszonvételi lehetőség, beruházási lehetőségek. 

Fás szárú növények szaporítása, vegetatív, generatív. Eszközök, célok. 

Alanyok előállítása, oltási technikák megismerése, oltóvessző szedés és oltás tematikája. 

A szőlő szaporítása, dugványozási technikák.Szőlő metszése. 

Tél végi gyümölcsmetszés. Oltóvessző gyűjtés. (Oszkói hegy).

A vasárnap délelőtt külső helyszínen zajlik, egy állattartónál.

A további alkalmak 2025 márciustól kerülnek megszervezésre.

A kollégium ideje alatt 6 alkalom/év, azaz 12  összesen alkalomra kerül sor, melyek szintén péntektől vasárnapig bentlakásos eseményként kerülnek megszervezésre. 

Az előzetes kollégiumi program tervezet, a Vasvár Népfőiskola a programváltoztatás jogát időpontok és szakmai tartalom tekintetében fenntartja. 

Előadók

Az oktatói csoport tagjai: Molnár László – gyümölcsész; Papp-Felber Anita – biokertész, Harmónia Öko-kert, valamint további, az aktuális tematika szerinti meghívott vendégelőadók.

Helyszín

Oszkó valamint Vas megyei gazdaságok
(Az aktuális helyszínekről a részvevőket időben értesíteni fogjuk.)

Regisztrációs díj

15.000 Ft/alkalom

A kétéves kollégium összköltsége 750. 000 Ft/fő. A felvételt nyert hallgatók költségét támogatásokból fedezzük, beleértve a szállás, napi háromszori étkezés és a szakmai programok költségét.

A 2 év alatt 12 alkalom kerül megszervezésre, a résztvevőknek alkalmanként mindössze 15.000 Ft regisztrációs díjat kell befizetnie, az egyes alkalmakat megelőzően. (A regisztrációs díj összegét nem befolyásolja, hogy a résztvevő kér-e szállást.)

Jelentkezési határidő

Jelentkezni az alábbi űrlapon lehet, melyet az Érdekel gombra kattintva is elérhet.

 Kérjük jelentkezés előtt olvassa el figyelmesen a jelentkezés menetét!

A jelentkezés határideje: 2024. október 20. 

A felvételt nyert hallgatókat 2024. október 30-ig értesítjük.

Kollégiumi létszám

A kollégiumba felvehető hallgatók száma maximum 20 fő.

További kérdései vannak?

Kérjük olvassa el a Gyakran ismételt kérdéseket ahol a legtöbb kérdésére választ találhat.

Amennyiben olyan kérdése merül fel, amelyekre nem talált választ, keresse munkatársunkat: 

Papp-Felber Anita – telefon: +36 30 686 6621

A jelentkezés folyamata

Jelentkezni az alábbi űrlapon lehet, melyet az Érdekel gombra kattintva is elérhet.

 1. Kérjük töltse ki a jelentkezési űrlapot. A regisztráció határidejét minden kollégiumnál a leírásban tüntetjük fel. A jelentkezés nem jelent automatikus felvételt. 

2. A jelentkezési határidő lejártát követően a jelentkezőket kiértesítjük felvételt nyertek-e a kollégiumba. Támogatott kollégiumi képzésünkön a résztvevők száma korlátozott, a felvétel  nem a jelentkezések sorrendjében történik, hanem a jelentkezési űrlapon adott válaszokat figyelembe véve a jelentkezések elbíráslásra kerülnek.

3. A felvételt nyert hallgatók regisztrálnak az első kollégiumi alkalomra, ekkor kell befizetni az első alkalom regisztrációs díját.

4. A későbbiekben a felvételt nyert hallgatók esetében minden alkalommal (negyedévben) regisztrációra kerül sor, melynek során a regisztrációs díjat be kell fizetni.


Jelentkezés

Jelentkezni az alábbi űrlapon lehet. Felhívjuk figyelmét, hogy a jelentkezés nem jelent automatikus felvételt, a jelentkezést követően visszajelzünk, hogy a kollégiumba felvételt nyert-e, majd ezt követően a jelentkezés a regisztrációs díj befizetésével válik érvényessé.

A regisztrációval kapcsolatos további kérdéseire a Gyakran ismételt kérdéseknél talál választ.

Változatos program helyszínek

Previous slide
Next slide

Gyakran ismételt kérdések

A programba való bekapcsolódás feltétele a betöltött 18. életév és egy sikeresen elbírált jelentkezés. A szervezők a meghirdetéskor esetenként motivációs levelet kérnek. (max. 1 oldal).

Támogatott kollégiumi képzésünkön a résztvevők száma korlátozott, a kollégiumok megszervezése és lebonyolítása minden résztvevő számára jelentős támogatást tartalmaz. Fontosnak tartjuk, hogy a résztvevők az érintett szakterületen tevékenykedjenek, vagy olyan fiatal felnőttek legyenek, akik az adott területen tervezik szakmai tevékenységüket a jövőben. Ezért a résztvevői létszámot  nem a jelentkezések sorrendjében szeretnénk feltölteni, hanem a jelentkezők által megadott információk alapján. 

Az adott szakterülethez, témához való kapcsolódásra vonatkozóan a jelentkezési űrlapon teszünk fel kérdéseket, bizonyos kollégiumok esetében motivációs levelet kérünk. A beérkező információk alapján a jelentkezések elbírását követően a jelentkezőket értesítjük az eredményről.

A motivációs levél legfeljebb 1 oldal legyen, tartalmazza a szakkollégiumi jelentkezés célját, a hallgató motivációit és egy vagy több területet, amely a saját tevékenységében a kollégium témájához köthető. Tartalmazzon minden a jelentkező által az adott témához relevánsnak tartott információt, egyéb formai megkötés nincs.

A motivációs levelet a jelentkezési űrlapon kell feltölteni amennyiben az adott kollégium jelentkezőitől kérjük. A dokumentum feltöltése nélkül kérjük ne küldje el az űrlapot, utólagosan motivációs levél elküldésére nincs lehetőség. Motivációs levél hiányában a jelentkezést nem vesszük figyelembe.

Amennyiben a résztvevő közel lakik, vagy a szállása megoldott lehetőség van bejárós formában a kollégium elvégzésére. A felvételt követően elegendő jelezni ha a résztvevő nem kér szállást.

A regisztrációs díj összegét nem befolyásolja, hogy a résztvevő kér-e szállást,mivel nem külső szolgáltatótól vesszük igénybe.

A honlapon az adott kollégium leírásánál megadott időpontig megtörténik a jelentkezések elbírálása, majd kiértesítése a jelentkezésnél megadott e-mail címre.

A felvételt nyert hallgatóknak a következő kollégiumi alkalomról szóló értesítést követő 3 napon belül kell a regisztrációs díjat befizetni. A kollégiumi jelentkezés a 2 éves programra szól, a fizetési határidő elmulasztása esetén emlékeztető levelet küldünk. A regisztráció és a fizetés elmulasztása esetén a soron következő kollégiumi alkalmon a hallgató nem tud részt venni.

A kollégiumok megvalósítását, a felvételt nyert hallgatók költségét támogatásokból fedezzük, mely tartalmazza:
  • az elméleti oktatással egybekötött gyakorlati munkát,
  • a termékek elkészítéséhez szükséges összes eszközt és alapanyagot,
  • a kollégium ideje alatt a szállást, és étkezést

 

A felvételt nyert hallgatóknak regisztrálniuk kell a kollégiumi alkalomakra, ekkor kell befizetni a következő alkalom regisztrációs díját, amelynek összegét a kollégium leírása tartalmazza. 

A részvételi és a regisztrációs díj nem tartalmazza az útiköltséget, a kollégium helyszínére való utazás szervezése és annak költsége a résztvevőt terheli.

Amennyiben a jelentkező felvételt nyert a kollégiumi képzésre a kiértesítő levélben tájékoztatjuk a további teendőkről. A regisztrációs díj bankkártyás fizetéssel, vagy banki átutalással történhet, mely választása esetén a fizetési határidő 3 nap. A regisztrációs díj bruttó ár.

Ajándékutalványaink kollégiumi képzésekre nem válthatók be, csak az Ízes Vidék Gasztroműhely és a Vasvár Népfőiskola workshopjaira. Kérjük, legyen szíves ezeken a workshopokon felhasználni kuponkódját. Szíves megértését köszönjük.

Mindenképpen olyan ruhában, amelyben kényelmesen, komfortosan érzi magát és az adott tevékenységekhez megfelelő. Kültéri programok esetén javasoljuk az időjárásnak megfelelő öltözetet, indokolt esetben szúnyogriasztó és kullancsriasztó használatát.

Legkorábban a program kezdése előtt fél órával tudjuk fogadni, de legalább 15 perccel a kezdés előtt kérjük, hogy érkezzen meg.

Igen, a kollégiumi helyszín közelében a kijelölt parkolóban.

A kollégiumi alkalmak péntektől vasárnapig tartanak, az első ilyen alkalom kölcsönös bemutatkozással kezdődik, majd a kollégium vezetője ismerteti a kollégium tematikáját. 

Ezt követően a kollégium keretében az elméleti gyakorlati modulokban a résztvevők csoportosan vagy egyénileg ( a feladat jellegéhez igazodva) tevékenykednek.

Az első, pénteki nap jellemzően a hétvége témájához kapcsolódó elméleti tematikus előadásokból, a hétvége megalapozásából áll.

A második napon a gyakorlati modulokban jó gyakorlatok megismerése, közös alkotás, tevékenykedés van a középpontban.

A harmadik napon a program végére jellemzően a megkezdett közös munka összegzéséig jutunk el.

Sajnos kísérő / megfigyelő részvételére nincs lehetőség. Amennyiben ismerős is szeretne részt venni a kurzuson külön kell regisztrálnia. A helyszínen történő regisztráció és fizetés nem lehetséges.

A képzések során frissítőket, esetenként ebédet biztosítunk. Nem mindig van lehetőségünk az ételérzékenység vagy allergia figyelembe vételére. Kérjük ilyen igények esetén egyeztessen a programszervezővel, ő tájékoztatja a lehetőségekről.

A regisztráció a kezdést megelőző 7 nappal korábban lemondható, ez esetben a regisztrációs díjat is visszatérítjük.

Amennyiben csak bizonyos alkalmakon nem tud résztvenni vegye fel a programszervező munkatársunkkal a kapcsolatot, mivel minden kollégiumnál meghatározott %-ban fogadhatjuk el a hiányzást. 

Sajnos ez esetben erre a programra már nincs szabad helyünk. Érdemes visszalátogatnia, mert lemondás esetén a felszabaduló helyre ismét lehet regisztrálni.

Amennyiben további kérdése merül fel, keresse munkatársunkat az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Vasvár Népfőiskola titkárság

  • e-mail: uh.ravsavofpen@ofni
  • telefon: +36 30 095 2701

Vállaljuk felnőttképzések, workshopok szervezését

szövésképzés

A Vasvár Népfőiskola tevékenységéhez kapcsolódóan több tématerülettel összefüggő képzés került kifejlesztésre, amelyek tanusítványt adó felnőttképzés formájában akár más helyszíneken is megvalósíthatóak.

Vállaljuk:

  • Képzések előkészítését, szervezését
  • Felkészült oktatók biztosítását, felkérését
  • Helyszín biztosítását, catering szervezését
  • Regisztrációk lebonyolítását automatizált folyamatokkal támogatva az ügyfélélményt
  • Képzés lebonyolítását
  • Felnőttképzési dokumentáció elkészítését
 
 Amennyiben olyan esemény szervezésében gondolkodik, amely nem felnőttképzés, de megtalálja tevékenységeink, programjaink közt, keresenn minket bizalommal. Segítünk a megvalósításban!